Spotkanie opłatkowe 3 stycznia 2015

Dnia 4. stycznia b.r. nasza wspólnota  wraz z ks. bp. Romualdem Kamińskim miała okazję uczestniczyć  w diecezjalnym spotkaniu opłatkowym w Ełku.

Zaczęliśmy w Katedrze o godz. 10:00 od najważniejszego punktu dnia – od Eucharystii.

Ks. Biskup na wstępie wspomniał o święcie Najświętszego Imienia Jezus. Mówił o przeżywaniu przez św. Jana żywej wiary, a także o tym, że świadectwem wiary jest świadectwo życia. I że jest ono najskuteczniejszą formą ewangelizacji. Dodał, że „rodzaj życia inspiruje wiarę”.

Po Mszy Świętej przeszliśmy do Centrum Pastoralno – Administracyjnego, gdzie Domowy Kościół (Rejon Pisz) przygotował krótkie jasełka, w trakcie których wszyscy śpiewaliśmy kolędy, a od razu po historii Narodzenia Zbawiciela przenieśliśmy się w czasy współczesne, w opowieść o Wigilii Bożego Narodzenia, która mówiła o tym, że największym darem, jaki możemy złożyć Jezusowi, jest miłość – posiadanie siebie w dawaniu siebie.

Trwając w jedności i pokoju podzieliliśmy  się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia, czyli błogosławiąc na przyszłość. Następnie mieliśmy okazję spożyć posiłek z przyniesionych przez wszystkich darów. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniami i wezwaniu do modlitwy o wybór nowej pary diecezjalnej i moderatora Domowego Kościoła, a także za wybór nowego moderatora Generalnego Ruchu Światło – Życie.