Jesienne DWDD w Cieciorach

W sobotę, 25 października 2014 roku, odbył się jesienny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych. Miejscem spotkania naszej filii warszawskiej, był ośrodek rekolekcyjny „Biały Dom” w Cieciorach, w diecezji łomżyńskiej.

Na DWDD przybyli księża Moderatorzy, pary z Domowego Kościoła oraz świeccy przedstawiciele Ruchu z diecezji: łomżyńskiej, białostockiej, drohiczyńskiej, łowickiej, łódzkiej, płockiej, warszawskiej,   warszawsko – praskiej i ełckiej. Naszą diecezję reprezentowało 9 osób. Tematem spotkania była „Współpraca ekumeniczna w dziele ewangelizacji”.

Czas DWDD jeszcze bardziej uświadomił nam, że musimy w dziele ewangelizacji, współpracować z chrześcijanami innych wyznań, musimy dawać wspólne świadectwo, aby w pełni realizować charyzmat jedności i być wiarygodnymi wyznawcami Chrystusa. Podczas spotkania w grupach, dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami zaangażowania i współpracy ekumenicznej: jakie udało się zrealizować zamierzenia ewangelizacyjne razem z chrześcijanami innych wyznań i jakie napotykamy trudności. Oprócz spotkań w diakoniach na DWDD nie zabrakło oczywiście wspólnej Eucharystii, Namiotu Spotkania czy modlitwy Liturgią Godzin.

Kolejny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych już wiosną, 22 marca 2015 r.

zdjęcia wykonał Irek Siemek diec. drochoczyńska